شرایط و نحوه ارسال محصولات

اطلس-جهان-امروز

اطلس جهان امروز  کتاب و اطلس

اطلس جهان امروز 

تلاش دارد تا به صورت فشرده اطلاعات جامعی را در مورد جغرافیا و علوم مرتبط به آن ارایه نماید. به علاوه نقشه های متعددی از حیطه های مختلف جغرافیا به ویژه جغرافیای طبیعی و سیاسی تدوین شده که بخش های اصلی کتاب را به خود اختصاص میدهد.

در بخش نخست این مجموعه مطالب عمومی در مورد جغرافیا و نجوم آمده که در طی آن به منطومه شمسی،مهمبانگ و سیر تکامل زمین از آغاز تا کنون و همچنین خلاصه ای از سیستم های تصور نقشه پرداخته شده است . بخش دوم با  مجموعه ای از اطلاعات جغرافیایی آغاز گردیده و در ادامه فهرست کشور های مستقل ، جهان در جدولی جامع شامل چندین مورد  از مشخصات مختلف کشورها به صورت یکسان درج شده است. پرچم کشورهای متسقل جهان نیز در دوصفحه آمده و سرزمین های غیرمستقل جهان  نیز دو صفحه را به خود اختصاص داده است.

نقشه آسیا به صورت طبیعی و سیاسی در ابتدای بخش سوم قرار گرفته و پس از نقشه خاورمیانه، پنج نقشه موضوعی از ایران شامل نقشه های طبیعی، تقسیمات کشوری، راهها ، منابع آب و زمین شناسی یه علاوه دو نقشه دریای خزر و خلیج فارس درج شده است.

به لحاظ اهمیت ویژه کشورهای همسایه و کشور های مهم آسیا، ۱۸ صفحه به این کشورها اختصاص یافته است. 

در چهارمین بخش، پس از دو نقشه طبیعی و سیاسی از اروپا، نقشه راهنمای اتحادیه اروپا چاپ شده که شامل اطلاعاتی در مورد تاریخچه و ارکان مهم این اتحادیه می باشد.در ادامه این فصل نقشه های سیاسی متعددی از کشور های و مناطق مهم اروپا آمده است. 

سپس در بخش پنجم پس از درج دونقشه طبیعی و سیاسی از آفریقا ، سه صفحه نیز به نقشه های دقیق تر از این قاره پهناور اختصاص یافه است .

بخش ششم به قاره امریکای شمالی و مرکزی تخصیص داده شده است.

در بخش هفتم نیز در مجموع ۴ نقشه طبیعی و سیاسی از قاره آمریکای جنوبی و دو کشور مهم امریکای جنوبی درج شده است. سپس در طی سه صفحه به نقشه های طبیعی و سیاسی کشور های نواحی استرالیا و اقیانوسیه پرداخت شده است و در پایان این قسمت نیز دو نقشه از مناطق پیرامونی شمالگان و سرزمین جنوبگان امده است. چکیده مطالب به صورت فهرست: 


 از مهبانگ تا به امروز

خلاصه تاریخ علم نجوم

نقشه آسمان شب

معرفی منظومه شمسی

پیدایش عالم و تحول آن

زمین و ماه 

ساختار زمین

اطلاعات جغرافیایی

معرفی کشورهای مستقل و غیر مستقل جهان

پرچم کشور های جهان


۶ نقشه موضوعی از جهان


۳ نقشه از آسیا و خاور میانه 


۲۵ نقشه موضوعی و سیاسی از ایران و کشور های مهم خاورمیانه


۱۲ نقشه از اروپا و کشور های مهم


۴نقشه از قاره افریقا


۶ نقشه از قاره امریکا و کشور های مهم آن


۴ نقشه از قاره اقیانوسیه و جنوبگان و شمالگان


این کتاب شامل ۱۱۲ صفحه رنگی می باشد.


تاریخ نشر : شهریور ۹۸

نوع جلد
شومیز
نوع صحافی
ته چسب
نوع کاغذ
تحرير
قطع
رحلی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

  • 1,200,000 ریال

گزینه های موجود

برچسب ها: گیتاشناسی-اطلس جهان امروز- اطلس جامع گیتاشناسی-اطلس جهان-اطلس گیتاشناسی-نجوم-جغرافیا-خاورمیانه-سوریه-عراق-عربستان-نقشه اروپا-نقشه جهان-نقشه ایران-اطلس-اطلس جهان-اطلس گیتا شناسی