شرایط و نحوه ارسال محصولات

راهنمای هفتگی آسمان شب

راهنمای هفتگی آسمان شب کتاب و اطلس

کتاب حاضر پدیده های رصدی مربوط به هر هفته را بازگو می کند از جمله :

رگبار های شهابی ، اجرام سماوی ، نحوه یافتن صورت فلکی ها و توضیح مختصری درباره افسانه هایشان  . مقدمه آن به اطلاعاتی برای شروع به کار ستاره شناسی و دیدار آسمان شب  می پردازد در ادامه کتاب به ۴ فصل  بهار ، تابستان، پاییز و زمستان تقسیم می شود.


در ساعت ۹ مثلث تابستانی بر بالای سر آمده است . سه ستاره دنب،نسر واقع و نسر طایر با هم تشکیل مثلثی را می دهند که منجمان به آن مثلث تابستانی می گویند، دیدن این مثلث در آسمان به معنای بودن در فصل تابستان است.

ستاره دنب ( در صورت فلکی دجاجه ) در سمت شمال ، نسر واقع ( در صورت فلکی شلیاق) به عنوان درخشنده ترین در غرب و نسر طایر  (در صورت فلکی عقاب) در سمت جنوب شرقی قرار گرفته است . در قیاس با فاصله واقعی  ، نسر طایر از این مجموعه نزدیکترین ستاره نسبت به خورشید است و فاصله ای در حد ۱۶ سال نوری دارد. نسر واقع فاصله اش ۲۵ سال نوری است  و دنب با فاصله ۱۵۰۰ سال نوری می باشد. اگر فاصله ها یکسان بودند آنگاه متوجه می شدیم که دنب ذاتا باید فوق العاده درخشان باشد. در واقع چنین است که دِنِب از نظر طبقه بندی در ردیف (ابر غول) به حساب می آید.

جرم آن ۲۵ برابرخورشید ماست ضمن این که درخشندگی آن ۶۰،۰۰۰ برابر خورشید است اگر می شد آنرا در مکان ستاره نسر واقع قرار دهیم آنگاه متوجه می شدیم که قدرش به منهای ۷ درجه می رسد.


ابعاد نقشه
اندازه23*17
اندازه محصول
سایز

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

  • تعداد بازدید: 2691
  • مدل کالا: 459
  • موجودی: 73
  • 500,000 ریال

برچسب ها: راهنمای هفتگی آسمان شب،گیتاشناسی ،گیتا شناسی