منو
سبد خرید شما

گیتاشناسی نوین کشورها

گیتاشناسی نوین کشورها
گیتاشناسی نوین کشورها
  • موجودی: موجود
  • مدل: 375
  • وزن: 2,500.00g
  • ابعاد: 35.00cm x 25.00cm x 3.00cm
  • ISBN: 978-964-342-143-4
3,000,000 ریال

موسسه گیتاشناسی مفتخر است که اکنون پس از گذشت بیست و چند سال از انتشار نخستین چاپ گیتاشناسی کشورها، مجموعه ارزنده دیگری را تحت عنوان " گیتاشناسی نوین کشورها "به علاقمندان مسائل جغرافیایی ، اعم از جغرافیای طبیعی ، سیاسی،اقتصادی و اجتماعی تقدیم می دارد.در طی این بیست و چند سال جهان شاهد تحولات شگرفی هم در زمینه علوم و فناوری و بخصوص ارتباطات و هم در صحنه سیاست جهان و به تبع آن جغرافیای سیاسی بوده است.
در این کتاب که توسط مهندس عباس جعفری ترجمه شده، کلیه کشورهای جهان و همچنین سرزمین های غیرمستقل به رشته تحریر در آمده است و یک کتاب کشورشناسی بشمار می رود. علاوه بر اینکه در معرفی هر کشور، از نقشه ای کوچک و مینیاتوری استفاده شده، در انتهای کتاب نیز اطلسی رنگی به چاپ رسیده است.

مختصری از کتاب:

کتاب «گیتاشناسی نوین کشورها» را «عباس جعفری» گردآوری و ترجمه کرده است.

کتاب در شش بخش تدوین شده است. بخش اول با عنوان «جهان، از آغاز تاکنون» به مرور مختصر تاریخ جهان، از تکوین و تکامل کره‌ی زمین، آفرینش و پیدایش انسان و دیگر موجودات زنده و مرور حوادث از روزگار ماقبل تاریخ تا عصر حاضر اختصاص یافته است.

بخش دوم در تکمیل بخش اول به مهم‌ترین مسائل جهان عصر حاضر پرداخته است.

بخش سوم به توضیحات کلی درمورد یکایک کشورهای مستقل جهان و سرزمین‌های وابسته پرداخته است. در این بخش ابتدا توضیحات مختصری درمورد موقعیت، اوضاع طبیعی و مسائل زیست محیطی آمده و سپس به تاریخ هر کشور، به ویژه تاریخ دوران اخیر پرداخته شده است.

 در بخش چهارم با عنوان اطلس نوین جهان 48 صفحه نقشه‌ی رنگی از نقشه‌های مختلف جهان، قاره‌ها، مناطق مهم جهان و همچنین کشورهای بزرگ گنجانده شده است.

سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی عنوان بخش پنجم کتاب است که در آن سازمان ملل متحد و موسسات وابسته به آن معرفی شده و سپس به سایر سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی و منطقه ای پرداخته شده است.

در بخش ششم نیز واژه‌نامه‌ی کتاب گنجانده شده است. کتاب حاضر را «موسسه‌ی جغرافیایی و کارتوگرافی گیتاشناسی» منتشر کرده و در اختیار مخاطبان قرار داده است.

اندازه :  35  * 25 سانتیمتر

تعداد صفحات : ۵۸۶  صفحه

ابعاد نقشه
اندازه25*35
اندازه محصول
سایز

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب